Вас втоматично буде переадресовано на нову версію сайту через секунд якщо не хочете чекати натисніть на посилання http://sokallicey.lvivedu.com

Віхи історії

Сокальщина – це мальовничий край, що вабить блакиттю великого неба й золотом розлогих пшеничних полів, це повноводний Буг, що повагом котить хвилю до моря, це місце, де плекався і гартувався український дух. 

      І в цю історію вписані рядки про міське професійно-технічне училище з контингентом учнів 400 чоловік. Першим директором навчального закладу став Борис Петрович Наумов.  Відкриття професійно-технічного закладу мало велике значення: українська молодь отримала можливість здобути робітничу професію, а також зайняти відповідне місце в суспільстві, що значно вплинуло на зростання національної свідомості.  Перші професії були пов’язані  із забезпеченням  робітничих кадрів для хімічних заводів, а саме – апаратник виробництва штучного волокна, слюсар з ремонту технічного обладнання. В 1971 році директором Сокальського професійно-технічного училища став  Борис Олексійович Єгоров, який близько 20 років віддав справі навчання і виховання робітничої молоді.

       Саме в ці роки  були відкриті спеціальності: апаратники з умінням виконувати роботу лаборанта хімічного аналізу; оператор крутки і витяжки, слюсар з ремонту апаратурного устаткування, електромонтер, оператор крутки і витяжки з умінням виконувати роботу контролерів, електромонтер з ремонту електроустаткування, слюсар з ремонту КПІА, електрозварник слюсар – електрик з ремонту електрообладнання побутових машин і приладів, кухар.  У перші роки незалежності України керівником закладу був Маркевич Тадей Олексійович. Нелегкі були роки. Проте заклад працював, як і раніше.  Свідченням  цього стало відкриття нових спеціальностей: кухар – кондитер, лаборант хіміко-бактеріологічного аналізу.  

         Ми пройшли довгий еволюційний шлях від професійно-технічного училища №3 до Сокальського професійного ліцею, зуміли  зберегти добрі педагогічні традиції. В житті училища відбулося багато подій, які докорінно змінили образ, зміст і форму його діяльності. З 1998 року і до сьогодення Сокальський професійний ліцей очолює Красільчук Ольга Степанівна. І знову нові професії відкрито в навчальному закладі: слюсар з ремонту автомобілів, електрогазозварник, кухар-бармен, електромонтер з ремонту і обслуговування електроустаткування, радіомеханік з обслуговування і ремонту телерадіоапаратури,  лаборант хіміко-бактеріологічного аналізу; обліковець  ( реєстрація бухгалтерських даних), штукатур, лицювальник - плиточник, секретар керівника  ( організації, підприємства, установи), оператор комп’ютерного набору.

виробничого навчання. Серед перших працівників слід відмітити:

nКовальчук Г.М.

nМатвійчук М. В.

nГлушко Г.К.

nЩудло А.Я.

nЧернявська М. С. та ін.

      За  40 років зі стін навчального закладу вийшло приблизно 8 тис. випускників, які стали гідною зміною своїм батькам, опорою розбудови промисловості України. З початком ХХІ століття Сокальський професійний ліцей став на шлях освітніх реформ. Виховання ліцеїста починається з пошуку  свого учня в школах, гімназіях міста, району і сусідніх областях. Сьогодні в ліцею здобувають диплом кваліфікованого робітника і атестат про середню освіту  понад 600 учнів. Сокальський професійний ліцей – це шість спеціальностей: кухар – бармен, лаборант хіміко-бактеріологічного аналізу; обліковець з реєстрація бухгалтерських даних, перукар, слюсар з ремонту та обслуговування автомобілів, газозварник, штукатур, лицювальник – плиточник, секретар керівника  (організації, підприємства, установи), оператор комп’ютерного набору. В закладі працює    62 викладачів і майстрів виробничого навчання, серед них з вищою категорією – 4 чол., 2 відмінники освіти України. В професійному закладі є навчальний корпус, майстерні, бібліотека, спорткомплекс, гуртожиток, комп’ютерні класи, актовий зал. Працюють спортивні секції, гуртки художньої самодіяльності. Весь інженерно-педагогічний колектив усі зусилля скеровує на виховання освіченого, мислячого ініціативного учня. Найголовніше завдання майбутнього – продовжувати формувати висококваліфікованих робітників, які будуть приймати участь у розбудові держави, поповнювати матеріально – технічну базу, розширювати зв’язки з вищими навчальними закладами. Серед випускників ліцею є переможці олімпіад, конкурсів майстерності, конкурсу   ім. П. Яцика. Ми реагуємо на запити, продиктовані часом і потребами, орієнтуємося на ринок праці, відкриваючи нові спеціальності. Сокальський професійний ліцей  - це сучасний навчальний заклад України.