Вас втоматично буде переадресовано на нову версію сайту через секунд якщо не хочете чекати натисніть на посилання http://sokallicey.lvivedu.com

«Кухар. Бармен»

            Останнім часом зростає і розширюється мережа ресторанного сервісу, через що на ринку праці зростає потреба в фахівцях кухарської майстерності. Кухар піклується про здоров’я клієнта, пристосовуючи харчування до сезонів, збільшуючи його калорійність взимку і знижуючи влітку. В нашому ліцеї Ви навчитесь смачно готувати, гарно оформляти страви, вправно організовувати святковий і буденний стіл. Бармени навчаться готувати традиційні і екзотичні змішані напої.

            Виробничу практику учні нашого ліцею проходять на базах відпочинку Одеської області протягом всього літнього сезону, здобуваючи досвід і знання, заробляють гроші.

Професія: 5122 Кухар

Кваліфікаційні вимоги

Повинен знати: рецептури, технологію виготовляння, вимоги до якості, правила роздачі (комплектації), терміни та умови зберігання страв; види, властивості, кулінарне призначення та особливості обробки картоплі, овочів, грибів, круп, макаронних та бобових виробів, сиру, яєць, напівфабрикатів з котлетної маси, тіста, консервів, концентратів та інших продуктів, ознаки та органолептичні методи визначення їх доброякісності; прийоми, способи та послідовність виконання теплової обробки продуктів; правила експлуатації відповідних видів технологічного обладнання; правила використання та призначення в технологічному процесі виробничого інвентарю, інструменту, ваговимірювальних приладів, посуду; правила роботи підприємств харчування; санітарні правила для підприємств харчування; правила і норми охорони праці, протипожежного захисту, виробничої санітарії та особистої гігієни.

А також повинен знати: правила реалізації готової продукції; терміни та умови зберігання овочів, грибів, круп, макаронних і бобових виробів, сиру, яєць та ін. продуктів; методи та форми нарізання овочів і зелені; правила механічної кулінарної обробки м’яса, риби, птиці, дичини; технологію приготування варених, смажених, запечених овочів, грибів та страв з них, круп, макаронних та бобових виробів, страв з концентратів; організацію робочих місць при виконанні робіт; правила санітарної обробки столового та кухонного посуду, інструментів, інвентарю, їх маркування та використання; призначення, зміст та порядок користування нормативно – технологічними документами: Збірником рецептур страв і кулінарних виробів, технологічними картками.

 

Повинен уміти: готувати страви та кулінарні вироби, які потребують нескладної кулінарної обробки: варити, смажити, запікати та випікати вироби. Формувати та панірувати напівфабрикати. Здійснювати допоміжні роботи з виготовляння страв та кулінарних виробів. Проводити процеси первинної кулінарної обробки сировини. Виготовляти страви з концентратів. Порціонує (комплектує), роздає страви масового попиту.

Професія: 5123 „Бармен”

Кваліфікаційні вимоги

Повинен знати: асортимент, рецептури, технологію виготовлення, правила оформлення і    відпуску обмеженого асортименту алкогольних, слабоалкогольних коктейлів, напоїв, закусок, страв і кондитерських виробів; температурні режими подавання коктейлів, напоїв, закусок, страв; умови і терміни зберігання кулінарної продукції та покупних товарів; основи національного та безпечного харчування; правила етикету і техніку обслуговування споживачів за барною стійкою та в залі; правила роботи підприємств громадського харчування; правила роздрібної торгівлі алкогольними напоями; правила роздрібної торгівлі тютюновими виробами; форми розрахунку із споживачами, в тому числі за кредитними картками; порядок оформлення рахунків і розрахунку по них із споживачами; правила експлуатації відповідних     видів технологічного обладнання, ЕККА, виробничого інвентарю, інструменту, ваговимірювальних приладів, посуду, їх призначення та використання в технологічному процесі; правила експлуатації відео та аудіотехніки; іноземну мову міжнародного спілкування в межах розмовного мінімуму; правила і норми охорони праці, протипожежного захисту, виробничої санітарії та особистої гігієни.

Повинен уміти: обслуговувати споживачів: пропонувати, показувати, реалізовувати готові до споживання безалкогольні, слабоалкогольні напої (пиво, фруктові та мінеральні води, соки), кондитерські вироби, закуски, страви. Готувати обмежений асортимент алкогольних та безалкогольних напоїв, холодних і горячих страв, закусок. Складати заявки та отримувати напої, кулінарну продукцію та покупні товари. Відбраковути неякісні товари за органолептичними показниками. Забезпечувати зберігання напоїв, кулінарної продукції та покупних товарів відповідно до термінів і режиму зберігання. Оформляти вітрини та прилавки, утримувати їх у належному стані. Експлуатувати та обслуговувати аудіо та відеоапаратуру. Контролювати додержання споживачами культури поведінки. Вести необхідний облік, складати та здавати товарні звіти. Підраховувати та здавати гроші. Проходити медичне обстеження в установленому порядку.